Dom przyjazny dzieciom

Posted By: Factory Kids On: Thursday, November 28, 2013 Hit: 1256

Tips for making a home a freindly place for children 

Przez pierwsze lata swojego życia dzieci zdobywają doświadczenie i uczą się wielu nowych rzeczy. Bardzo ważne jest zapewnienie im odpowiednich warunków do rozwoju. Dom przyjazny dzieciom powinien być przede wszystkim bezpieczny i tak urządzony, aby dziecko mogło się w nim swobodnie poruszać. Równie istotne jest to, aby wyposażenie pokoju dziecięcego oraz innych pomieszczeń było pozbawione szkodliwych substancji. Jak urządzić dom, w którym dziecko będzie się dobrze rozwijać?

 Pokój dziecka – wnętrze wielofunkcyjne

             Chociaż podczas zabawy dzieci zwykle nie ograniczają się tylko do swojego pokoju, to jednak właśnie w nim spędzają większość czasu. Z tego właśnie względu warto pozostawić we wnętrzu jak największy wolny obszar, ograniczając umeblowanie do najważniejszych sprzętów. Najbardziej potrzebne meble dla dzieci to oczywiście łóżko, komoda, półki na zabawki oraz biurko lub stół. Starszemu dziecku przyda się jeszcze szafa oraz wygodny fotel, w którym będzie mogło usiąść i np. poczytać książkę. Warto przy tym pamiętać o tym, aby w miarę możliwości przymocować meble do ścian. Dzięki temu dziecko nie rzuci na siebie ciężkiej szafki nawet wtedy, gdy w czasie zabawy będzie wspinać się na meble.

            Kilkulatek najchętniej bawi się na podłodze, dlatego warto zainwestować w miękki i łatwy do czyszczenia dywan dla dziecka. Najlepiej wybierać produkty, do których wykonania zastosowano materiały ekologiczne (np. włókna bambusowe). Obecnie bez problemu można zakupić dywan bambusowy czy ekologiczną pościel dziecięcą wykonaną z certyfikowanego włókna bambusowego. Wyposażenie pokoju dziecięcego należy dobierać szczególnie uważnie, ponieważ w wielu oferowanych obecnie produktach znajdują się substancje negatywnie wpływające na zdrowie człowieka.

 Najlepsze zabawki dla dziecka

             W domu przyjaznym dzieciom muszą znaleźć się bezpieczne zabawki. Zdecydowanie najlepsze są takie, które rozwijają kreatywność i stymulują rozwój psychomotoryczny dziecka. Zdecydowanie warto postawić na zabawki ekologiczne, a zwłaszcza te, które są wykonane z drewna. Są one ciepłe, lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu mogą się nimi bawić dzieci w każdym wieku.