Jak dobrać meble do pokoju dziecięcego?

Posted By: Marcin D On: Friday, June 2, 2017 Hit: 1163

Porady - jak dobrać meble do pokoju dziecięcego?

Oferta mebli do pokoju dziecięcego jest obecnie naprawdę duża. W sprzedaży są zarówno klasyczne, eleganckie mebelki, jak i „rosnące” razem z dzieckiem meble nowoczesne. Wybór konkretnego zestawu powinien być uzależniony nie tylko od wieku dziecka, ale także także od wielkości i wystroju wnętrza. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, aby meble były wykonane starannie i z bezpiecznych materiałów. Jak więc dobrać meble do pokoju dziecięcego?

 Dobór mebli pod kątem wieku dziecka

Zakup mebli dla niemowlęcia zwykle nie jest specjalnie skomplikowany. Tak małe dziecko nie bawi się jeszcze w swoim pokoju, a jedynie śpi w nim lub odpoczywa. Meble muszą być przed wszystkim wygodne dla rodziców. Absolutną koniecznością jest łóżeczko, a najlepiej, jeśli ma ono regulowaną wysokość materacyka. Dzięki temu może w nim bezpiecznie przebywać zarówno noworodek, jak i dziecko kilkumiesięczne czy roczne. Dobrym pomysłem jest zakup łóżeczka z przewijakiem, który można nałożyć na mebel. Pozwala on wygodnie i bezpiecznie przewinąć dziecko nawet w środku nocy. Co ważne, przewijak można łatwo umyć, ponieważ zwykle wykonany jest z tkaniny odpornej na przemoczenie.

Zarówno niemowlę, jak i starsze dziecko musi mieć mebel, w którym będą umieszczone jego ubranka. W tej roli najlepiej sprawdza się klasyczna lub nowoczesna komoda. Oczywiście im więcej szuflad, tym lepiej, ponieważ z wiekiem dziecku przybywa naprawdę sporo ubranek. Na komodzie można ustawić najpotrzebniejsze rzeczy, aby zawsze były pod ręką.

Kolejnym meblem, który na pewno przyda się w dziecięcym pokoju jest szafka na zabawki. Warto zdecydować się na taką, która ma kilka półek, na których swobodnie pomieszczą się książeczki, lalki, samochodziki czy klocki.

Starsze dziecko potrzebować będzie również biurka i stolika. W pokoju dziecka musi też znaleźć się szafa, w której znajdzie się miejsce na kurtki, płaszczyki, koszule i wszystkie inne elementy garderoby wymagające powieszenia.

 Bezpieczne umeblowanie pokoju dziecięcego

Od momentu, gdy dziecko zaczyna chodzić, każdy znajdujący się w jego pokoju mebel może stanowić potencjalne zagrożenie. Dlatego tak ważne jest przymocowanie szafy, komody czy półek na zabawki do ścian. Dzięki temu malec nie zrzuci na siebie mebli, gdy w ferworze zabawy będzie się na nie wspinać.